Mińsk Mazowiecki
607 185 720

Zabiegi - Ajurwedyjski Relaks Wschodni SPA

W naszym gabinecie lekarz bada pacjenta i dobiera odpowiedni zabieg oraz olej leczniczy do typu osobowości i schorzenia pacjenta. Wyróżniamy 3 typy osobowości: 

  • Powietrze = VATA
  • Żółć = PITTA
  • Flegma = KAPHA

W obecnych czasach szybkie tempo pracy, rzadszy wysiłek fizyczny, niezdrowe nawyki żywieniowe zaburzają metabolizm, osłabiają funkcjonowanie narządów wewnętrznych i obniżają kondycję fizyczną, a to powoduje chroniczne przemęczenie (stan przedchorobowy).  Chroniczne przemęczenie prowadzi do otyłości, bezsenności, zaparć, napięcia, depresji, zimnych stóp i dłoni, złego samopoczucia, łysienia i wypadania włosów itd.  Zabiegi Relaksujące Ajurwedyjskie wspomagają usunąć stan przedchorobowy, zrelaksują i poprawią kondycje fizyczną i psychiczną.
Dla lepszego efektu terapeutycznego warto połączyć kilka zabiegów jednocześnie.

Zabiegi AJURWEDYJSKIE (HINDUSKIE)

Abhyanga Masaż całego ciała

Jest to masaż całego ciała, wykonywany ciepłymi, leczniczymi olejami. Działa kojąco i uspokajająco na nasz system nerwowy, eliminuje stres i usuwa zmęczenie.

Shirodhara

Polega na delikatnym laniu ciepłego oleju na czoło pacjenta wprowadzając w głęboki relaks. Zabieg wycisza i uspokaja układ nerwowy. Przyczynia się do poprawy cyrkulacji krwi w mózgu i polepsza koncentrację i pamięć oraz odżywia i wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając ich wypadaniu i przedwczesnemu siwieniu.

Shiroabhyanga

To masaż głowy także szyi, barków i ramion.
Pomaga w leczeniu bólu głowy, bezsenności, szumy w uszach, problemów z koncentracją i pamięcią, zapobiega wypadaniu włosów i siwieniu.

Mukhaabhyanga- Masaż twarzy

To masaż twarzy. Ma działanie relaksujące i pielęgnujące. Odpręża mięśnie twarzy, poprawia ukrwienie i jędrność skóry.

Udvartana Ziołowy Peeling

Masaż pudrowy wykonywany unikalną mieszanką ziół, polecany przy odchudzaniu.

Maski odżywiające, lecznicze

Ziołowe maski na twarz, szyję, dekolt, dłonie, stopy, ciało.

Pinda Svedana

Masaż całego ciała z użyciem ziołowo-ryżowych woreczków zanurzonych w gorącym oleju. Jest zabiegiem silnie rozgrzewającym. Dzięki temu przyspiesza metabolizm. Pomaga przy zaparciach, cellulicie, odchudzaniu, przy bólach kręgosłupa i głowy, przykurczach, bezsenności, zmęczeniu, objawach zimnych stóp i dłoni.

Netra Vasti- Kąpiel oczu

Zabieg polega na kąpieli oczu na roztopionym maśle Ghee. Zabieg zlikwiduje napięcie nagromadzone w tkankach w okolicach oczu. Stosowany również przy osłabieniu widzenia, suchości oka. Szczególnie polecamy osobom pracującym przy komputerze.