Mińsk Mazowiecki
607 185 720

Likwidowanie tkanki tłuszczowej, cellulitu i roztępów

Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu zastrzyków z substancja powodującą rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej.
Obrzęknięte komórki pękają a uwolnione z nich tłuszcze trafiają do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów, następnie wydalenie ich z organizmu.

Kto może poddać się zabiegowi?

Osoby o niewielkiej nadwadze, w celu usunięcia miejscowych odtłuszczeń, które trudno usunąć poprzez stosowanie diety oraz ćwiczeń.

W jakich okolicach ciała wykonuje się zabieg?

  • Na twarzy - zlikwidowanie podwójnego podbródka, modelowanie konturu żuchwy
  • Na ciele (ramiona- okolice tricepsu, plecy, brzuch, okolice pośladków, nad i wewnętrzna strona kolana (zbyt grube kolano), zewnętrzna i wewnętrzna strona ud (zbyt szerokie uda), gruby, otłuszczony tzw. byczy kark, tłuszcz wokół pach, poduszeczki tłuszczu w okolicy pach, modelowanie sylwetki, fałdy na plecach poniżej żeber.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa ok.15-30 minut. Nakłucie preparatu na wybrane miejsca za pomocą cienkiej igły. Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu mogą być małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk. Skóra poddana nakłuciom może swędzieć lub troszeczkę bolec.
Dolegliwości ustępują zazwyczaj w ciągu 2-5 dni.

Częstotliwość i efekt zabiegu

Zabieg wykonuje się indywidualnie w zależności od obszaru odtłuszczania, zazwyczaj w serii 2-4 razy na miesiąc.
Efekt po serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5 cm w obwodzie w miejscu podawania preparatu, dla lepszego efektu ujędrnienia skóry po zabiegu warto skorzystać z masażu odchudzającego.

Preparaty stosowane w gabinecie

  • Aqualyx
  • Dermheal LL